До Дня Соборності України

22 січня наша країна відзначає національне свято - День Соборності України. З цієї нагоди в БНВО "Звитяга" для учнів 5-6 класів пройшли пізнавально-виховні години "Соборна мати - Україна, одна на всіх як оберіг"

Бібліотекар Старовойтова О.К. ознайомила з історією виникнення свята, історичними фактами про Україну, книжковою виставкою "22 січня - День Соборності України№", переглянули документальний фільм про події того часу.

Учасники заходів дізналися про Всеукраїнську акцію "Живий ланцюг єдності" між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 199 року, як символ єдності людей східних і західних земель України.

Вчитель мистецтва Сидорянська С.А. познайомила учнів з сучасними піснями присвяченими Дню Соборності України.

/Files/images/rk2022/IMG-200497a6c1127affccad33a8b9f60aaf-V.jpg

Благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу"

Бібліотека дякує учням 1-А, 1-Б, 2-Б, 3-А, 3благодійної акції-Б, 4-А, 5-Б, 7-Б класів за подаровані книги в рамках благодійної акції "Подаруй бібліотеці книгу". Ця акція сприяє шкільному буккросингу, де одна книга може подарувати багатьом читачам задоволення від прочитаного.

/Files/images/bbloteka/IMG-b9183dd7e38f838e3c2a0969671c9f12-V.jpg

Уроки пам'яті "Бабин яр: наш біль, наша пам'ять"

Події, які відбувалися в урочищі Бабин яр 80 років тому, суттєво змінили уявлення про межу людської жорстокості.зневаги, ненависті.

Учні школи переглянути кінофільм, кадри якого схвилювали кожного присутнього.

З року в рік до Бабиного яру приходять люди щоб віддати шану полеглим, а головне - зберегти у суспільній свідомості пам'ять про трагічні дні страшної війни.

/Files/images/rk2021/IMG-efd0eda26adbd2580f37783910cf2273-V.jpg

21 лютого Міжнародний день рідної мови в БНВО “Звитяга”

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

У цей день пройшли заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..». Бібліотекар провела бібліотечний урок: «Мовознавчо-літературний вернісаж» для учнів 5-6 класів. Було проведено цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, а саме: подорож країною мови «Кожному миле його слово рідне», організована книжково-ілюстративна виставка.

/Files/images/karantin/IMG-145fbf6d24fba9f8b559a69d48ce89d7-V.jpg


Всесвітній день читання вголос

Щорічно світ відзначає Всесвітній день читача вголос!

Понад 173 країни світу беруть участь у святкуванні.

Всесвітній день читання вголос має за мету заохочення дітей та молоді до читання книг, надихає до спілкування та обговорення прочитаного.

/Files/images/bbloteka/IMG-93e9f464bb70fe50ad041b8e0a9d1ec2-V.jpg


Учні 4-А класу читали вголос по ролям. І таким чином долучилися до цього цікавого і важливого заходу.


День пам’яті Героїв Крут БНВО “Звитяга”

Любіть Україну, як вірні сини

Віддати життя їй готовіє,

Як юні сини, що життя віддали

Під крутами всі, як Герої…

В. Криволап

29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

29 січня в БНВО “Звитяга” були проведені тематичні заходи, а саме: виховні години скорботи і пам’яті; бесіди; перегляд відео ролика “Лист без конверта” присвячений воїнам Крут; були оформлені стенди з інформаційними матеріалами.

/Files/images/bbloteka/IMG-432382fd36b1b946f45ad2f9a32ef842-V.jpg


В шкільній бібліотеці були проведені виховні заходи до Дня пам’яті Героїв Круг “Ми не схилили сонячне знамено…”. Учні прийняли активну участь у заходах читали вірші, прясвячені пам’яті героїв, які загинули в бою. Також була приставлена книжково-інформаційна виставка.


Шкільна бібліотека - центр інформаційного та культурного розвитку дитини. Книга завжди була наймогутнішим засобом просвіти. Тому роль бібліотек у житті людства надзвичайно велика. Саме у шкільній бібліотеці дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості книжок, які її оточують.

/Files/images/images.jpg

І школа, і вся система заходів позашкільної освіти починається з книжки. Книга - основне джерело інформації. Без бібліотек освіта та основна її складова - загальноосвітня школа - не могли б забезпечити свої інформаційні потреби.

Також важливу роль відіграє і сама особистість бібліотекаря як інтелектуального резерву, діяльність якого проектується на всіх учасників навчально-виховного процесу;його пофесіоналізм, любов до дітей і книги, здатність до сприйняття, поєднання і практичного впровадження традиційних і нових технологій, уміння створювати затишну атмосферу спілкування для допитливих малюків та юних інтелектуалів.

Одним з головних завдань у роботі бібліотекаря є:

  • інформаційне забезпечення програмних та факультативних занять, самоосвіти школярів
  • виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації
  • виховання мислячого, вдумливого, грамотного користувача
  • реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні носії інформації, так і сучасні мультимедійні технології.

/Files/images/загружено.jpg

Весь фонд шкільної бібліотеки розташований на стелажах і розставлений згідно з таблицями ББК, є книжкові розподільники, зроблено написи на книжкових полицях.

  • забезпечується порядок на книжкових полицях
  • підтримується встановлений санітарно-гігієнічний режим
  • проводиться своєчасний ремонт підручників та художньої літератури
  • працює "Книжкова лікарня"

Для вчителів та учнів створено всі умови для користування фондом та його збереження.

Фонд основної літератури складає 19196 примірників,
фонд навчальної літератури - 5301 примірників.

Важливим аспектом діяльності бібліотекаря є вивчення запитів користувачів за допомогою анкетування, тестування та аналізів читання.

Бібліотекарю важливо як найповніше забезпечити потреби школяра в літературі, яка б задовольнила його пізнавальні інтереси.

/Files/images/IMG_1008.JPG

У нашому навчальному закладі до Всеукраїнського Дня бібліотек кожен рік відбувається акція "Подаруй бібліотеці книгу". Завдяки цій акції є можливість поповнювати фонд шкільної бібліотеки сучасними дитячими книжками, енциклопедіями.

Проводяться масові заходи, спрямовані на посилення ролі книги в навчально-виховному процесі та формування бережливого ставлення до підручників, а саме: бесіди, бібліотечні уроки, вікторини, усні журнали, інформаційно-пізнавальні години, конкурси малюнків, організовани тематичні книжкові виставки.

Для своєчасного доведення інформації використовуються

  • тематичні картотеки
  • бібліотечні уроки
  • книжкові виставки
  • огляди літератури
  • читацькі конференції
  • конкурси
  • вікторини
  • систематично поповнюються матеріалом тематичні папки
  • складаються інформаційні листи
  • рекомендаційні списки літератури, які використовуються при написанні рефератів, портфоліо, тощо.

/Files/images/IMG_0926.JPG/Files/images/IMG_0934.JPG

Сьогодні шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи, призначення якого - не тільки збирати і зберігати, але й виробляти та поширювати інформацію.

Найбільшу допомогу в роботі бібліотеки надає комп'ютер. Час формує нове покоління користувачів. Бібліотека як сучасний інформаційний центр обслуговує їх на основі комп'ютерних технологій, а як центр виховання культури залишається надійним засобом підготовки юного покоління до життя в інформаційному суспільстві.

  • Завідувач бібліотеки Старовойтова О.К. провела роботу з класними керівниками щодо контролю за станом збереження підручників у 2017/2018 навчальному році.
  • На батьківських зборах виступила з бесідою про відповідальність за загублені підручники

Календар знаменних та пам‘ятних дат

8.вересня - 120 років з дня народження Івана Борковського (1897-1976), археолога

17 вересня - День батька

22 вересня - День партизанської слави

25 вересня - 85 років з дня народження Анатолія Солов‘яненка (1923-1999), співака, громадського діяча, Героя України, народного артиста України

14 жовтня - День захистника України

14 жовтня - День українського козацтва

16 жовтня - 110 років з дня народження Петра Григоренка (1907-1987), генерал-майора, правозахистника, політв‘язня радянського режиму, члена Української гельсінської групи

16 жовтня - 100 років з часу проведення Всеукраїнського з‘їзду вільного козацтва в Чигирині

21 жовтня - 70 років з дня проведення радянськими карально-репресивними органами операції "Захід" - масової департації населення Західної України до Сибиру

24 жовтня - 150 років з дня народження Миколи Біляшівського (1867-1926), етнографа, археолога, музейника, громадського діяча

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

4 листопада - 130 років з дня народження ОЛександра Неприцького-Грановського (1887-1976), зоолога, ентомолога

7 листопада - 160 років з дня народження Дмитра Багалія (1857-1932), історика і громадського діяча

8 листопада - 130 років з дня народження Дмитра Вітовського (1887-1919), державного і військового діяча, першого головнокомадувача Української Галицької Армії

9 листопада - День української писемності та мови

14 листопада - 140 років з дня народження Дмитра Антоновича (1877-1945), історика, мистецтвознавця, громадського діяча

20 листопада - 300 років з дня народження Григорія Кониського (1717-1795), філософа, письменника, церковного діяча

20 листопада - 100 років з дня проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради

25 листопада - День пам‘яті жертв голодомору

25 листопада - 100 років з дня народження Михайла Івасюка (1917-1995), письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського діяча

3 грудня - 140 років з дня народження Степана Рудницького (1877-1937), вченого, основоположника української географічної науки

6 грудня - День Збройних СИл України

9 грудня - 100 років з часу проведення першого Курултаю кримськотатарського народу

13 грудня - 140 років з дня народження Миколи Леонтовича (1877-1921), композитора, збирача музичного фольклору

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС

17 грудня - 140 років з дня народження Данила Щербаківського (1877-1927), етнографа, археолога, музейного діяча

17 грудня - 100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії

18 грудня - 125 років з дня народження Миколи Куліша (1892-1937), письменника, драматурга

24 грудня - 85 років з дня народження В‘ячеслава Чорновола (1937-1999), державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України І-ІІІ скликань, одного з лідерів українського правозахистного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України

31 грудня - 125 років з дня народження Михайла Семенка (1892-1937), поета

6 січня - 120 років з дня народження Володимира Сосюри (1898-1986), українського поета, лірика

8 січня - 80 років з дня народження Василя Стуса (1938-1985) , українського поета, перекладача, правозахистника

22 січня - День Соборності України

29 січня - День пам‘яті Героїв Крут

15 лютого - День вшанування участників бойових дій на території інших держав

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

20 лютого - 130 років з дня народження Василя Барвінського (1888-1963), українського композитора, піаніста, музикознавця, педагога

9 березня - День народження Тараса Шевченка (1814-1861), українського поета, письменника, художника, громадського та політичного лідера

13 березня -3130 років з дня народження Антона Макаренка (1888-1939), українського та російського письменника, педагога

17 березня - створено Українську Центральну Раду (1917)

3 квітня - 100 років з дня народження Олеся Гончара (1918-1995), українського письменника, класика письменницької публіцистики

14 квітня - 130 років з дня народження Леоніда Булаховського (1888-1961), українського мовознавця, педагога

18 квітня - День пам‘яток історії та культури

29 квітня - День пам‘яті всіх жертв застосування хімічної зброї

8-9 травня -Дні пам‘яті та примирення, присвячені пам‘яті жертв Другої світової війни

9 травня - День Перемоги

13 травня - День матери

18 травня - День скорботи і пам‘яті жертв депортації кримськотатарського народу

20 травня - День пам‘яті жертв політичних репресій, День пам‘яті померлих від СНІДу

22 червня - День Скорботи і вшанування пам‘яті жертв війни в Україні

25 червня - День молоді

28 червня - День Конституції України

7 липня - 30 років із дня заснування (1988) Української Гельсінської Спілки

28 липня - День хрещення Київської Русі - України

23 серпня - День Державного Прапора України

24 серпня - День незалежності України.

Кiлькiсть переглядiв: 264